Інгредієнти
Тісто
- 150 г борошна
- 2 ч. л. цукру
- 1/4 ч. л. солі
- 120 г вершкового масла
- 45 мл води
Начинка
- 500 г полуниці
- 60 г цукру
- 1 ст. л. соку лимона
- 1 ст. л. крохмалю
Інше
- 1 ст. л. борошна для поверхонь
- 1 яєчний жовток для змащування тіста
- 1 ч. л. цукрової пудри для подачі
Приготування
1. Замішуємо тісто. Змішати борошно, цукор, сіль. Холодне масло нарізати кубиками, додати до борошна та розім'яти кінчиками пальців, щоб утворилась крихта. Поступово додавати крижану воду до моменту, коли тісто можна замісити в шар. Викласти тісто на присипану борошном поверхню, обсипати борошном, щоб не липло, та сформувати в диск. Диск загорнути в харчову плівку та сховати в холодильник на 30 хв.
2. Готуємо начинку. Полуницю почистити від хвостиків, розрізати на четвертини. Посипати цукром, полити соком лимона, перемішати, дати постояти 15 хвилин, щоб пустила сік. Злити сік, додати крохмаль та перемішати.
3. Розігріти духовку до 180℃. Деко застелити папером для запікання чи силіконовим килимком та присипати борошном.
4. Формуємо галету. Тісто розкатати на присипаній борошном поверхні у коло діаметром 30 см. Перенести тісто на деко. Важливо, щоб тісто не порвалося, інакше витече сік. Викласти у центр полуницю без соку, та щоб від краю лишалося 5 см. Загорнути тісто, накриваючи полуницю по краях. Змастити тісто яєчним жовтком.
5. Випікати на 180℃ на середній або нижче полиці духовки протягом 35 хв. Про готовність галети буде свідчити золотий колір тіста та бульбашки в полуничній начинці. Дати повністю охолонути. Посипати цукровою пудрою.
Поради
Холодне масло. Масло тримайте в холодильнику до самого моменту використання. Тепле масло буде м'якшим, і тісто може вийти рідким.
Крижана вода. Воду також тримайте у холодильнику до моменту використання. Можете додати в неї кубик льоду.
Використовуйте не всю воду. Вода потрібна, щоб крихке тісто могло склеїтися. Коли тісто сформувалося в шар, залишок води не потрібно додавати.
Злийте сік з полуниці. Ваша галета вийшла вдала, якщо полуничний сік з неї не витік. Для цього треба максимально злити сік з полуниці з цукром до того, як вода викладається на тісто.
Дайте галеті охолонути. У теплій галеті полуничний сік досить рідкий. Коли вона охолоне, сік просочить тісто та загусне.